قیمت دستگاه سی ان سی با توجه کاربرد متفاوت است! .امروزه دستگاه سی ان سی به بخش جدایی ناپذیر بیشتر صنایع تبدیل شدهاست. صنعت چوب نیز اتکای بسیار زیادی به این دستگاه دارد و می توان گفت در صورت فقدان این ماشین، خلل عظیمی به وجود خواهد آمد.این کاربرد و اتکای فراوان، بدون شک قیمت زیادی نیز طلب می کند. قیمت دستگاه سی ان سی معمولاً بالا است. از طرفی بازه قیمت آن نیز بالااست. بدین منظور که تفاوت کمترین قیمت و بیشترین قیمت این دستگاه گاهی اوقات بسیار زیاد است. دلیل آن نیز تنوع فراوان این محصول است.

ما در مجموعه دکتر سی ان سی می کوشیم تا اطلاعات مکفی در زمینه قیمت دستگاه سی ان سی در اختیار شما قرار دهیم.

دستگاه سی ان سی چیست
دستگاه سی ان سی چیست

دستگاه سی ان سی چیست؟

دستگاه سی ان سی وسیله ای است که سخت ترین، پیچیده ترین طرح ها را با نهایت جزئیات برای شما تولید می کند. کافی است که طرح و نقشه مورد نظر خود را توسط برنامه های ترسیم نقشه نظیر اتوکد طراحی کرده و به دستگاه معرفی کنید. ادامه کار را به دستگاه سی ان سی سپرده و نتیجه کار را از آن طلب کنید. دستگاه سی ان سی انواع مختلفی دارد که برای مقاصدی همچون تراشکاری و برش فلزات، چوب و سنگ استفاده می شود. در این مطلب به صورت اختصاصی به قیمت دستگاه سی ان سی چوب می پردازیم.

قیمت-سی-ان-سی-چوب
قیمت-سی-ان-سی-چوب

اما به جز سایز، شما می توانید برای کسب و کار خود دستگاهی خاص خریداری کنید. یعنی اگر تمامی سفارشات شما برای حکاکی و برش روی چوب است.شما می توانید با خرید دستگاه CNC چوب ، کار خود را تخصصی تر کرده و بهره وری دستگاه و هزینه های تعمیرات و نگهداری را کاهش دهید. این کار به شما کمک می کند تا با دید و هدفی مشخص تر به ادامه مسیر کاری دستگاه خود فکر کنید. دستگاه سی ان سی سنگ نیز به همین صورت است و شما با خرید آن می توانید به سادگی فعالیت خود را متمرکز بر روی این کار نمایید. هر دو این متریال ها یعنی سنگ و چوب از متریال هایی هستند که اصولا سفارش خوبی بر روی آن ها وجود دارد و گرنه می توانید به صورت حرفه ای بر روی پلکسی یا حتی فلز کار کنید.این دقیقا به نوع مشتری و حجم مشتریان شما بستگی دارد.

قیمت دستگاه سی ان سی با توجه کاربرد متفاوت است!

دستگاه سی ان سی چوب برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که با نحوه کارکرد این دستگاه آشنایی پیدا کنید،می توانید کسب و کار پر رونقی با آن راه اندازی کنید. در ادامه به صورت مختصر به برخی کاربردهای این دستگاه در صنعت چوب اشاره خواهیم کرد.بدیهی است که دستگاه های سی ان سی با توجه به کاربردشان قیمت های متفاوتی دارند. در ادامه به این کاربردها اشاره می کنیم

قیمت سی-ان-سی-چوب-تخت
قیمت سی-ان-سی-چوب-تخت

1 – نمای ساختمان

امروزه در برخی ساختمان های لوکس مسکونی، تجاری و اداری از نمای چوب استفاده می شود. استفاده از چوب می تواند زیبایی های خاص خود را داشته باشد و تنوع بیشتری به نمای ساختمان ببخشد. ایجاد طرح و نقشه های مختلف در نمای چوبی ساختمان ها عمدتاً توسط دستگاه سی ان سی اجرا می شود.

2 – ظریف کاری

یکی از کاربردهای فراوان دستگاه سی ان سی چوب در ساخت تابلو، مهر، تندیس و مواردی است که نیازمند ظرافت و دقت بسیار بالا هستند. دستگاه سی ان سی به دور از هرگونه دخالت دست، با بیشترین میزان دقت طرح های با مقیاس پایین را ایجاد می کند.

 

3 – درب و پنجره

در تولید درب و پنجره نیز به وفور از دستگاه سی ان سی استفاده می شود.. البته از آنجایی که معمولاً قطعات چوبی درب بزرگ هستند، دستگاه سی ان سی بزرگتری نیز طلب می کنند که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

4 – مبل سازی

مبل هم یک وسیله کاربردی و هم تزئینی است. از این رو نیاز به استحکام و همچنین زیبایی دارد. دستگاه سی ان سی برای پوشش بخش زیبایی مبلمان وارد عمل می شود. طیف عمده ای از مبلمان توسط دستگاه سی ان سی چوب فرم داده شده و تزئین می شود.

 

ماشین-آلات-سی-ان-سی-چوب
ماشین-آلات-سی-ان-سی-چوب

در قیمت دستگاه سی ان سی عوامل بسیاری

دخیل هستند. از نوع و ساختار دستگاه گرفته تا

کاربری، امکانات پیشرفته و حتی گارانتی

می تواند در قیمت نهایی دستگاه سی ان سی

تأثیرگذار باشد؛ بنابراین اگر به دنبال عددی سر

راست همچون فلان میلیون تومان هستید، به

آن نخواهید رسید.

ابتدا باید نوع و اندازه دستگاه خود را تعیین

کنید. از آنجایی که اندازه این ماشین تأثیر قابل

توجهی در قیمت آن دارد، باید با دقت انتخاب

شود؛

بنابراین نیازهای خود را سنجیده و در نهایت

اندازه دستگاه خود را انتخاب کنید.

 

 

 

قیمت دستگاه سی ان سی کوچک و خانگی

دستگاه سی ان سی خانگی بیشتر برای مصارف سرگرمی، آموزشی و ساخت ماکت استفاده می شود. اندازه میز کار سی ان سی خانگی حدود 15 تا 30 سانتی متر مربع متفاوت است. سی ان سی کوچک و خانگی نمی تواند نیازهای صنعتی و کارگاهی شما را برآورده کند. با این وجود اگر می خواهید با نحوه کار دستگاه آشنا شده یا برای امور آموزشی از آن استفاده کنید، می تواند این محصول را تهیه کرده و جیبتان هم خالی نشود. از آنجایی دستگاه قیمت سی ان سی به شدت به دلار وابسته است و قیمت دلار نیز هر روز در حال تغییر است، قیمت ها به دلار عنوان می شوند. قیمت دستگاه سی ان سی خانگی یا مینی از 500 تا 5000 دلار متغیر است. این دستگاه علاوه بر چوب می تواند آلومینیوم را نیز برش دهد.

قیمت دستگاه سی ان سی با اندازه متوسط و بازه حرکتی اندک

این دستگاه برای برخی کارهای صنعتی و کارگاهی می تواند استفاده شود اما محدودیت هایی دارد که ممکن است شما را در خرید آن مردد کند. اندازه میز کار این نوع دستگاه سی ان سی از 120 تا 250 سانتی متر مربع متفاوت است. این نوع دستگاه سی ان سی دارای 3 محور حرکتی است ومحور Z آن دامنه حرکت محدودی دارد. یکی از دیگر محدودیت های این دستگاه این است که نباید به صورت مداوم و برای کارهای سنگین از آناستفاده کرد؛ بنابراین سی ان سی با اندازه متوسط پروژه های کوچک و سبک مناسب خواهد بود. قیمت این نوع دستگاه بسته به قدرت آن از 4 تا 25 هزار دلار متفاوت خواهد بود.

قیمت دستگاه سی ان سی بزرگ
قیمت دستگاه سی ان سی بزرگ

قیمت دستگاه سی ان سی با اندازه بزرگ و تجاری

اندازه میز کار این نوع دستگاه از 2 تا 6 متر مربع متفاوت است. تقریباً بیشتر صنایع می توانند نیازهای خود را با این نوع دستگاه برطرف کنند. برخلاف دو نوع دیگر که قسمت هایی از آن از آلومینیوم ساخته شده است، بخش عمده ساختار این دستگاه از فولاد ساخته شده است. این نوع دستگاه، پرکاربردترین دستگاه سی ان سی چوب به شمار می رود و در صنعت چوب به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این دستگاه از 60 تا 100 هزار دلار متغیر خواهد بود. البته بدون شک با توجه به کاربردهای فراوان این ماشین، قیمت آن می تواند در چند سال و در مقیاس های بزرگ‌تر کمتر از یک سال به سادگی بازگردانده شود.

قیمت گذاری دستگاه سی ان سی چوب
قیمت گذاری دستگاه سی ان سی چوب

قیمت دستگاه سی ان سی غول پیکر

همان طور که دستگاه سی ان سی خانگی برای هر صنعتی استفاده نمی شود و کاربرد محدودی دارد، این دستگاه نیز برای هرکسی ساخته نشده وکاربرد آن بسیار محدود است. گاهی اوقات لوازم جانبی این محصول از خود دستگاه بیشتر شده و حتی قیمت آن‌ها نیز از خود دستگاه بیشتر می شود. صنایع سنگین و برخی پروژه های تجاری منحصر به فرد برای تأمین نیازهای خود به این دستگاه متوسل می شوند. قیمت این نوع دستگاه سی ان سی از 150 هزار دلار شروع شده و می تواند به همراه لوازم جانبی به بیش از یک میلیون دلار نیز افزایش یابد. در نهایت باید توجه داشته باشید که دستگاه سی ان سی همان قدر که برای یک حرفه و صنعت مفید است، می تواند به همان اندازه نیز مضر باشد. در صورتی که بدون توجه به نیازهای خود و بررسی دقیق خصوصیات دستگاه سی ان سی اقدام به خرید آن کنید، ممکن است نه تنها سودی عاید شما نشود، بلکه سرمایه خود را از دست دهید. با تحقیق و اطلاعات کامل نسبت به خرید این دستگاه اقدام کنید.

چگونه انتخاب و خرید دستگاه سی ان سی درستی داشته  باشیم؟

 

 

دستگاه های سی ان سی انواع مختلفی دارد.

انواع مختلف این دستگاه در دسته بندی های مختلفی طبقه بندی می شود. ممکن است این دسته بندی بر اساس سایز دستگاه باشد. شما زمانی که می خواهید این دستگاه را خریداری کنید باید بدانید که قرار است دقیقا با آن چه فعالیتی انجام دهید تا سایز دستگاه برای شما مشخص باشد. اگر قرار است با دستگاه برش ها و حکاکی های کوچکی انجام دهید، بهتر است این کار را با یک دستگاه کوچکتر انجام دهید تا درهنگام خرید قیمت کمتری را بپردازید. در واقع این کار به شما کمک می کند تا بهره وری استفاده از دستگاه را بالاتر برده و بازگشت سرمایه خود رانزدیک تر کنید.

البته این را هم باید در نظر داشته باشید که اگر زمانی سفارشات شما سایز بزرگتری پیدا کرد آنگاه نیاز به یک دستگاه  بزرگتر خواهید داشت. در واقع شما باید با یک نیاز سنجی دقیق و حرفه ای به این نتیجه برسید که دقیقا به چه سایز دستگاهی نیاز دارید. این موضوع شاید یکی از سخت ترین مواردی است که باید در مورد آن تحقیق و بررسی انجام دهید. مرحله ای سخت و بسیار مهم و تاثیرگذار! سعی کنید این کار را با دقت ویژه و با مشورت با کارشناسان انجام دهید.

 

خرید دستگاه-cnc چوب
خرید دستگاه-cnc چوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اما به جز سایز، شما می توانید برای کسب و کار خود دستگاهی خاص خریداری کنید. یعنی اگر تمامی سفارشات شما برای حکاکی و برش روی چوب است، شما می توانید با خرید دستگاه CNC چوب ، کار خود را تخصصی تر کرده و بهره وری دستگاه و هزینه های تعمیرات و نگهداری را کاهش دهید.این کار به شما کمک می کند تا با دید و هدفی مشخص تر به ادامه مسیر کاری دستگاه خود فکر کنید.

دستگاه سی ان سی سنگ نیز به همین صورت است و شما با خرید آن می توانید به سادگی فعالیت خود را متمرکز بر روی این کار نمایید. هر دو این متریال ها یعنی سنگ و چوب از متریال هایی هستند که اصولا سفارش خوبی بر روی آن ها وجود دارد و گرنه می توانید به صورت حرفه ای بر رویپلکسی یا حتی فلز کار کنید. این دقیقا به نوع مشتری و حجم مشتریان شما بستگی دارد.

نکات خرید دستگاه سی ان سی

برای خرید دستگاه سی ان سی باید دقت کافی را به خرج دهید. متاسفانه با توجه به گسترده بودن این بازار، شرکت های مختلف فراوانی برای ورود به این حرفه وارد شده و با واردات دستگاه، اقدام به فروش آن می کنند. شرایط اغوا کننده ای که بر سر راه خریداران قرار می گیرد باعث می شود این افراد به اشتباه خرید کنند. در واقع این شرایط فرد را به خرید بیش از نیاز خود ترغیب می کند و به مرور زمان مشکلاتی را ایجاد می نماید. این اشتباه در خرید به چند صورت شکل می گیرد، برخی دستگاه مناسبی نمی خرند. یعنی در خرید دستگاه دچار اشتباه می شوند. ممکن است سایز دستگاه را درست انتخاب نکنند و یا فعالیتی که قرار است با آن به اهداف خود برسند نامشخص باشد. این اشتباه خیلی زود تاثیرات منفی خود را بر روی کسب و کار خواهد گذاشت.

شما باید سعی کنید در  هنگام خرید دستگاه با توجه به شرایط واقعی خود اقدام به خرید کنید تا مشکلی از هیچ بابت در آینده برای شما ایجاد نشود.

<<باید در هنگام خرید دستگاه با مشاوران دلسوز و صادق صحبت کرد تا انتخاب دستگاه درست انجام شود.همانطور که می دانید مجموعه دکتر سی ان سی در زمینه خرید و فروش دستگاه سی ان سی مشاوره رایگان دارد.>>

بازار مصرف را به خوبی شناسایی نمایید.

یکی از دلایلی که باعث می شود خرید دستگاه به اشتباه بخورد، منطقه ای است که فرد می خواهد در آن فعالیت کند. وقتی یک شهر کوچک چند دستگاه سی ان سی داشته و کاملا فعالانه در حال فعالیت هستند، نصب یک دستگاه دیگر نمی تواند توجیه اقتصادی داشته باشد و به همین علت باید با دقت انجام شود. این موضوع هم نیاز به مشورت و تحلیل بازار دارد که متاسفانه در بسیاری از مواقع انجام نمی شود و یا به درستی صورت نمی گیرد.

 

انتخاب دستگاه سی ان سی با قیمت مناسب
انتخاب دستگاه سی ان سی با قیمت مناسب

خدمات دستگاه سی ان سی

یکی از مواردی که در هنگام خرید دستگاه  باید به آن توجه ویژه داشته باشید، خدماتی است که بر روی این دستگاه صنعتی ارائه می شود. در واقع آنچه که مهم و حائز اهمیت است، خود دستگاه و کیفیت آن نیست؛ بلکه خدماتی است که بر روی دستگاه به شما ارائه می شود.بهترین دستگاه CNC دنیا هم که باشد، اگر خریدار نتواند خدمات خوبی را از فروشنده دریافت کند، دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد. در هنگام خرید دستگاه به دقت و وسواس نوع خدمات ارائه شده توسط شرکت فروشنده دستگاه  را مورد کنکاش قرار دهید. کنکاش شما می تواندمشکلات بعدی را برایتان حذف کند، پس تا می توانید دقت کنید و وقت بگذارید.

بسیاری از شرکت ها حتی جواب سوالات عادی خریدار را هم نمی دهند چه برسد به اینکه تکنسین بخواهد برای رفع مشکل اقدام کند.

شرکتی که سابقه ای کوتاه در این زمینه دارد قطعا نمی تواند گزینه خوبی برای ارائه خدمات باشد.مگر اینکه به صورت کاملا حرفه ای وارد این بازار شده باشد. باز هم تاکید می کنیم که خدمات شوخی بردار نیست؛ در هنگام خرید دستگاه به نوع ومقدار خدمات دقت کنید.

انتخاب نوع واردات و همچنین بهره برداری از نوع دستگاه در قیمت‌گذاری آن بسیار تاثیر گذار است .این دستگاهها به نسبت دارا بودن خدمات حرفه ای از جمله سرویس و همچنین برآیند مشتری مداری در موارد خرابی نرم افزاری و دیگر موارد مبتنی بر بحث تعمیر و اپراتور جزء مراحل پشتیبانی محسوب می شود. در واقع به علت صنعتی بودن نوع دستگاه و همچنین خدمات مشاوره برای خرید دستگاه ، پشتیبانی از این نوع دستگاه بسیار حائز اهمیت است.  این به این معناست که باید بتوانیم با سیستم قبلی مشتری مداری اصول پشتیبانی تلفنی و همچنین پشتیبانی حضوری دستگاه را در محل مشتری تحویل بگیرید. تمامی این مراحل در قسمت قیمت‌ دستگاه سی ان سی حائز اهمیت است.

 

قیمت انواع -cnc
قیمت انواع -cnc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتخاب نوع دستگاه و همچنین قیمت‌گذاری دستگاه سی ان سی به علت تنوع محصولات و همچنین درخواست مشخص نمودن نوع متریال مورد نظر و همچنین پروژه های سریالی بسیار مورد توجه قرار دارد. فروش و خرید دستگاههای CNC از جمله خدمات حرفه ای تیم مجموعه دکتر سی ان سی بوده و در این راستا خدمات بسیار حرفه ای شامل پشتیبانی و تامین قطعات و تضمین خدمات پشتیبانی را تامین می کند. فروش حرفه ای دستگاه های جدید بسته نوع خدمات و همچنین برنامه ریزی های تکمیلی در رویه فعالیت بسیار مورد توجه قرار دارد.

این دستگاه با دارا بودن موارد اجرایی خاص می تواند پیرو دستور اجرای کاربرد آن در راستای سیستم های اجرای با سیستم   پیشرو و کاملا حرفه ای عمل کند. فروش دستگاه سی ان سی در کشور عزیزمان ایران با استقبال بسیاری مواجه شده است از این رو به علت استفاده صنعتی از این دستگاه در قسمت برش و به ویژه برش چوب و برش سنگ یا استفاده از این دستگاه سی ان سی برای برش مجسمه ها یا اصطلاحا پیکرتراش ها بسیار مورد توجه قرار دارند.

قیمت گذاری دستگاه سی ان سی به علت اهداف سازمانی سیمای شهر بر این مبنا نیست که فقط به فروش توجه شود و پشتیبانی دستگاه از اهمیتپ بسیار بیشتری برخوردار است و شامل موارد متفاوت و متمایزی است. تنظیمات قطعات دستگاه، مسافت حمل دستگاه، آموزش اپراتور دستگاه و همچنین آموزش نرم افزاری اپراتورهای سی ان سی  همراه با تامین و آموزش تیم پشتیبانی سیمای شهر برای خدمات پشتیبانی از درجه اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. در این قسمت قصد داریم بیان کنیم موارد مورد توجه برای قیمت‌گذاری دستگاه سی ان سی متفاوت هستند این موارد شامل مسائل خاص و عام می باشد.

برای مثال قیمت ارز و دلار از موارد مهمی است که در قیمت دستگاه cnc تاثیرگذار است. نیاز به انتقال محصول از بندر تجاری و مکان مشتری نیز مورد توجه قرار دارد به انضمام این موضوع باید در نظر داشت که هر دستگاه  مراحل نصب و پشتیبانی و متریال خام را نیز در بر دارد. این موارد شامل متریال خام و موارد مصرفی دستگاه است برای مثال می توانیم نام ببریم متریال های خام مورد نیاز دستگاه در قیمت گذاری دستگاه  بسیار تاثیرگذار هستند در واقع سفارشات شما و تامین دستگاه برای ایجاد و برنامه ریزی سفارشات شما را در بر دارد. دستگاه به علت دارا بودن قطعات متفاوت و همچنین قطعات برشی متفاوت و همچنین سیستم برق متفاوت نیاز به اپراتور و تعمیرکار حرفه ای دارد. مراحل خرید دستگاه سی ان سی و موارد قیمت گذاری و قطعات مورد نیاز روزانه دستگاه برای پرداختن به سفارشات نیز خیلی اهمیت دارد تمامی این موارد در قیمت گذاری و قیمت خود دستگاه بسیار تاثیرگذار است.

فروش ویژه دستگاه های سی ان سی

مجموعه دکتر سی ان سی در نظر دارد برای سهولت کار مشتریان در راستای خدمات مشتری مداری پروسه انجام فروش ویژه دستگاه ها مورد توجهقرار دهد و با هماهنگی تلفنی و همچنین مشاوره رایگان فروش و همچنین مشاوره با تیم بررسی‌های اقتصادی مجموعه دکتر سی ان سی برایمشتریان این دستگاه به صورت تلفنی بیان و از مشاورین آنها استفاده شود. موارد بالا باید بیان کنیم تعمیر دستگاه ها و همچنین تامین قطعات و تضمین موارد فروش و پشتیبانی دستگاه های سی ان سی از مراحل و همچنین موارد بسیار سخت هستند. در سیستم مشتری مداری مجموعه دکتر سی ان سی بسیار مورد توجه قرار دارد و جزء موارد درجه یک در زمینه ایجاد ارتباط با مشتری است.

دستگاه های صنعتی طبیعتا به علت استهلاک کاری و همچنین موارد صنعتی اصطکاکی خود دستگاه، هر چند وقت یکبار نیاز به سرویس کامل و تمیز

کاری و یا تعویض مته برای بهبود کارکرد دستگاه را دارد. این دستگاهها با بهره گیری از علم روز دنیا در مدل های متفاوتی ارائه می گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *