آلارم های سرووموتور دلتا و درایو موتورهای همین برند یکی از رایج ترین ارور ها در هنگام کار با دستگاه سی ان سی می باشد. به طور کلی می توان گفت سروو موتورهای دلتا و درایو دلتا از پرکاربردترین موتورهای کنترلی مورد استفاده در دستگاه های سی ان سی در ایران میباشند. لذا آشنایی با آلارمهای سرووموتور دلتا میتواند در عیب یابی و تعمیرآن  آنها مفید باشد.

آلارم-های-سرووموتور-دلتا
آلارم-های-سرووموتور-دلتا

ابتدا برای آشنایی با سرووموتورها توضیح مختصری می دهیم.می توانید اینجا بیشتر بخوانید.

سرو موتور چیست ؟ چه کار کردی دارد؟

سرو موتور (servo motor) به صورت کلی یک الکترو موتور هست که یک سری مدارات الکترونیکی مانند درایوها در کنار آن قرار دارد و الکترو موتورحاوی شفت عمل گردش را به عهده دارد و تجهیزات الکترونیکی هم وظیفه دقت دادن به الکترو موتور را بر عهده دارند و این دقت شامل کنترل زاویه،کنترل شتاب،کنترل سرعت و … می شود.

سرووموتور-چیست؟
سرووموتور-چیست؟

برای تعمیر سروو موتور باید بدانیم که سرو موتور ها در انواع گیربکس دار و بدون گیر بکس وجود دارند و در اندازه های خیلی کوچک تا اندازه های بزرگ تولید می شوند که اندازه های کوچک در پروژه های رباتیک و تجهیزات مکاترونیکی استفاده شده و اندازه های بزرگ هم در ساخت تجهیزات صنعتی مانند دستگاه های CNC استفاده می شود. اما در این مقاله به ارورها وآلارم های سرووموتور می پردازیم.

آلارم های سرووموتور دلتا پر کاربرد در سی ان سی:

 

آلارم-های-سرووموتور-کدامند؟
آلارم-های-سرووموتور-کدامند

آلارم های  002 و 003 : ولتاژ بالا یا پایین.

آلارم 006: این آلارم در هنگام افزایش بار موتور اعلام میشود.معمولا در هنگام وجود گیر مکانیکی در دستگاه رخ میدهد.گاهی قطعی سیم یا اتصال کابل قدرت نیز میتواند باعث این خطا بشود.

آلارم 011 : این آلارم معمولا در صورت خطای انکودر رخ میدهد.ممکن است سیم انکودر شما قطعی یا اتصالی داشته باشد.پس ابتدا سیم را چک کنید.احتمال کمی هم وجود دارد که خود اینکودر آسیب دیده باشد.در اینصورت با تعمیرکاران واجد شرایط تماس بگیرید.

دانلود کاتالوگ های سرووموتور دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *